ФОРУМ За нас Реклама Профил
Уважаеми посетители, дискусиите на MoitePari.bg бяха преместени в стартирания от нас дискусионен форум. На forum.moitepari.bg можете да зададете Вашите въпроси и да коментирате интересните за Вас теми.

Навигация
Дискутирай с Моите пари

Търсене в новини и съвети
РЕКЛАМА

В новия закон за ипотечния кредит, клаузите за предсрочно погасяване важат ли за вече отпуснати кредити?

Оценете: Гласували: 1 Прочитания: 1292
п. на 04.8.2016 г.

Здравейте,
В новия закон за ипотечния кредит, клаузите за предсрочно погасяване важат ли за вече отпуснати кредити? Благодаря

Коментари и Отговори Начало ^
публикувано от   Десислава
Оценете: Гласували: 2
публикувано на   04.8.2016 г.
Здравейте

Цялата регулация на новия закон за ипотечен кредит важи за нови договори за ипотечен кредит, но чл. 41, който регламентира таксите за предсрочно погасяване важи и за стари договори за ипотечен кредит. Тоест, вече няма да има такса за предсрочно погасяване след 1-вата година (12 месечни вноски след усвояване на кредита), без значение колко е голям кредита, без значение дали е със собствени средства или при рефинансиране и ако в стар договор за кредит е уговорено нещо друго, тази уговорка е недействителна, т.е. не се прилага. През първите 12 месеца от усвояване може да се начисли такса за предсрочно погасяване максимум 1%, и то ако това е уговорено в договора за кредит.

Поздрави


Абонамент Новини от МОИТЕ ПАРИ Въведете вашият e-mail за абонамент:
Начало Контакти Често задавани въпроси Реклама Партньори Речник Карта на сайта English Добавете в Google
RSS Защита на личните данни МОИТЕ ПАРИ © 2017 - ВСИЧКИ ПРАВА ЗАПАЗЕНИ FINZOOM FINANCIAL GUIDE NETWORK Romania Turkey
Имоти Работа Автомобили Moreto.net RuseInfo Почивка в България Mail.bg Телевизия Европа Empower United Сделка на деня