Може ли съдия-изпълнител да ми направи запор на сметка, по която получавам само детски и майчинство?

Може ли съдия-изпълнител да ми направи запор на сметка, по която получавам само детски и майчинство?

Подобни категории

Свързани статии

Свързани продукти и институции

Коментари и отговори

Съдия-изпълнител може да наложи подобен запор, но Вие можете да възразите срещу него, защото детските надбавки не подлежат на запориране.

Препоръчваме Ви да се свържете със съдия-изпълнителя и да му разясните ситуацията като евентуално подадете и съответното възражение.

Надяваме се да сме отговорили на въпроса Ви.

Екипът на МОИТЕ ПАРИ
Съдебния изпълнител може да запорира всичките сметки но ако му занесето извлечение от сметката по която получавате детските и майчинството за поне три месеца назад от което е видно за какво се използва сметката то той е длъжен да ви вдигне запора. Срещу действията на съдебния изпълнител не може да се прави възражение. Възражение може да се прави само срещу заповедта за изпълнение съгласно чл.414 от ГПК. Щом се е стигнало до запор значи вече е изпуснат срока и има издаден изпълнителен лист.
Въведете вашият коментар тук:
  
  
  
Моля, отговорете на въпроса:

Нашият редактор ще прецени дали коментарът ви да бъде публикуван под статията/новината отчитайки релевантността му към темата.