Новият закон за кредитите, приет на 14.07.2016г. се отнася до "ПОТРЕБИТЕЛИТЕ". Какво е вашето мнение - включват ли се тук ипотечните кредити на юридическите лица най-после или като казват потребители, става въпрос за потребителски кредити?

Новият закон за кредитите, приет на 14.07.2016г. се отнася до "ПОТРЕБИТЕЛИТЕ". Какво е вашето мнение - включват ли се тук ипотечните кредити на юридическите лица най-после или като казват потребители, става въпрос за потребителски кредити..............

Подобни категории

Свързани статии

Свързани продукти и институции

Коментари и отговори

Здравейте,

За да Ви отговорим ще цитираме част от допълнителните разпоредби на Закон за кредит за недвижим имот на потребители.

§ 1. По смисъла на този закон:
………………………………………………………………………………

19. „Потребител” е всяко физическо лице, което при сключването на договор за кредит за недвижим имот действа извън рамките на своята професионална или търговска дейност.

Това ни кара да смятаме, че законът и неговите разпоредби касаят физическите лица. Юридическите лица не попадат в този закон и неговата регламентация.

Поздрави,

Екипът на MoitePari.bg
Въведете вашият коментар тук:
  
  
  
Моля, отговорете на въпроса:

Нашият редактор ще прецени дали коментарът ви да бъде публикуван под статията/новината отчитайки релевантността му към темата.