Финансови новини и съвети

Дискутирай с нас

В началото на 2011 г. си открих фирмена сметка в банка ДСК, която така и не съм използвала.Оказа се , че предварително,т.е.в началото на всяка календарна година им дължа такса за поддържане на сметката. получих съобщение от Районен съд, в което ме уведомяват, че от ДСК за завели искова молба. Kога се дава ход на дело по искова молба?

Здравейте, имам проблем с банка ДСК, който се състои във следното. В началото на 2011 г. си открих фирмена сметка в банка ДСК, която така и не съм използвала.Оказа се , че предварително,т.е.в началото на всяка календарна година им дължа такса за поддържане на сметката, за което ме уведомиха в края...

Предвидено ли е в Базел 2 да се установява кредитен риск за кредитните карти и използва ли се той при определяне на рисково претегления размер на активите и задбалансовите позиции?

Здравейте! Бих искал да задам следният въпрос: Предвидено ли е в Базел 2 да се установява кредитен риск за кредитните карти и използва ли се той при определяне на рисково претегления размер на активите и задбалансовите позиции. Благодаря предварително за отговора....

Имам проблем с дебитна карта Maestro на УниКредит

Имам проблем с дебитна карта Maestro на УниКредит Булбанк - при опит да си изтегля парите в Италия от банкомат на банката ми изписва , че няма връзка и операцията не може да се осъществи. Звъня в България на УниКредит и ми казват , че при тях изобщо не е отчетено картата да е ползвана и да опитам...

Имам разплащателна сметка в България, мога ли да я захранвам от друга държава?

Здравейте! Искам да питам,ако имам разплащателна сметка в България,мога ли да я захранвам от друга държава, в която има същата банка.Става въпрос за Италия а банката е Булбанк...И дали се бавят парите ,както банковия превод (2-3дни) или става като тук (експресно)?? Благодаря предварително...

Оказа, че от 2008 г. имам някакви несъбрани данъци, които заедно с лихвите са се увеличили до 450 лв. Т.е. през 2009г е тлябвало да подам за тази сума данъчна декларация- аз така го разбирам. Изтекъл ли е давностният срок?

В НАП, незнайно откъде, без да са ме уведомили до този момент като плащах данъка си по чл.50 от ЗДФЛ тази година се оказа, че от 2008г имам някакви несъбрани данъци, които заедно с лихвите са се увеличили до 450 лв. Т.е. през 2009г е тлябвало да подам за тази сума данъчна декларация- аз така го...

Дали е възможно да прехвърля имот със ипотека на синът ми? В момента и до края на 2016 г./когато е срока за усвояване на тези числа/ няма възможност да закупи имот, а има жилищно спестовни числа.

Здравейте, бих искала да попитам, дали е възможно да прехвърля имот със ипотека на синът ми? В момента и до края на 2016г./ когато е срока за усвояване на тези числа/ няма възможност да закупи имот, а има жилищно спестовни числа. За да може да се възползва от тях и да не ги загуби, трябва да закупи...

Има ли опция чрез банка/клон в България да си открия разплащателна сметка в чужбина и коя е тази банка?

Има ли опция чрез банка/клон в България да си открия разплащателна сметка в чужбина и коя е тази банка? Благодаря...

Собственик съм на два апартамента от 1996 г. - продажба от родителите ми на мен. Родителите ми сега искат или с продажба или с дарение да прехвърля имотите отново на тяхно име.

Собственик съм на два апартамента от 1996 г. - продажба от родителите ми на мен. Биологичният баща на детето ми /не сме сключвали брак/ си издаде юли 2010г. лична карта с адресна регистрация на единия мои апартамент, където живяхме заедно 1 г. и 9 м. . Аз се водя по лична карта в другия апартамент...

Има ли начин как да си докажа доход от 500 лв. на месец на които не плащам данък?

Здравейте!искам да разбера имали начин как да си докажа доход от 500лв на месец на които не плащам данък.Имам кафе автомати които съм ги сложил на два обекта,и понеже аз нямам фирма съм ги регистрирал на фирмите на които са обектите на които съм ги сложил.Въпросът ми е как мога да ги докажа тези...

Имах неблагоразумието да услужа със сумата от 300 евро на една позната, която замина за чужбина. Мисля, че е решила да не ми връща заема, който и дадох. Да забравя ли за тези пари или имам някакво законово право и как трябва да постъпя в този случай?

Здравейте! Имах неблагоразумието да услужа със сумата от 300 евро на една позната, която замина за чужбина. Тя ме увери ,че ще ми ги върне до няколко месеца ,но от тогава минаха вече почти 2 години .Не съм я молила да ми ги връща цяла година влизайки и в положението,че сама жена с дете в чужда...

Редно ли е всеки месец в Пощенска банка да ми взимат по 2,50 лева такса за разплащателна сметка по заема ми?

здравейте,искам да попитам дали е редно всеки месец в Пощенска банка да ми взимат по 2,50 лева такса за разплащателна сметка по заема ми?Две години съм нямала такава сметка и сега изведнъж-хоп,изскача от някъде.Първите две години съм плащала както следва: вноска за лихва-около 15 лева(в месеците...